O'Diakon toimijat vuodelle 2019 on valittu

Share |
22.11.2018

O’Diakon edustajisto on järjestäytynyt torstaina 22.11.2018 järjestäytymiskokouksessaan.


Edustajiston puheenjohtajana toimii vuonna 2019 Pieti Muhonen. Pieti opiskelee sosionomiksi ja kirkon nuorisotyönohjaajaksi Helsingissä. Edustajiston varapuheenjohtajaksi valittiin Joey Vincentsen. Joey opiskelee englanninkielisessä sosionomikoulutusohjelmassa Helsingissä.


Edustajisto valitsi lisäksi hallituksen vuodelle 2019.


Hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Niina-Maarit Rautamäki, joka opiskelee sairaanhoitajaksi. Hallituksen varapuheenjohtajaksi valittiin Piia Lind, joka opiskelee sosionomiksi ja kirkon nuorisotyönohjaajaksi.


Hallituksen jäseniksi valittiin:
Konstantina Glykioti (Degree Programme in Social Services)
Julia Lahtinen (Sosionomi, kirkon nuorisotyö)
Kaisa Manner (Sosionomi, kirkon nuorisotyö)
Tiia Viirre (Sosionomi, kirkon nuorisotyö)
Emilia Vuorela (Sosionomi, kirkon nuorisotyö)
Taija Välske (Sosionomi, diakoniatyö)


Kaikki hallituslaiset opiskelevat Helsingin-kampuksella.

Hallitus järjestäytyy ensimmäisessä kokouksessaan 1.12.


Keskusvaalilautakunnan puheenjohtajaksi valittiin Kaisa Manner ja jäseniksi Pieti Muhonen ja Joey Vincentsen.


Onnittelut kaikille valituille!

01.12.2018O'Diakon hallitus on järjestäytynyt
25.11.2018Harri Nurmi on OLL:n hallituksen varapuheenjohtaja 2019
22.11.2018O'Diakon toimijat vuodelle 2019 on valittu
15.11.2018Edustajiston 2019 järjestäytymiskokous 22.11. klo 17.30
13.11.2018Edustajiston syyskokous ti 20.11. klo 16.30
06.11.2018O'Diako esittää Harri Nurmea OLL:n hallituksen varapuheenjohtajaksi 2019
01.11.2018Haku O'Diakon hallitukseen vuodelle 2019
26.10.2018O'Diakon jäsentunniste vaihtuu
25.10.2018O'Diakon edustajisto 2019 on valittu
15.10.2018Edustajiston kokous 22.10. klo 16

Siirry arkistoon »